Randevu ve Talepleriniz İçin

Biorevitalizasyon

Biorevitalization, 2-3 yıla varan sonuçlarla cildin biyolojik olarak yeniden canlandırılması, kuru, yorgun ve güneşten zarar görmüş cildi anında etki ile canlandırmasıdır.

Biorevitalizasyon

Biorevitalization nedir?

Biorevitalization, 2-3 yıla varan sonuçlarla cildin biyolojik olarak yeniden canlandırılması, kuru, yorgun ve güneşten zarar görmüş cildi anında etki ile canlandırmasıdır.

Cildin derin kısımlarına küçük dozlarda Hyaluronik asit veren bir enjeksiyon yöntemidir. Bu, hücresel metabolizmayı iyileştirir ve cildi derinlemesine nemlendirir. Bu prosedürler cilt yaşlanmasının hızını azaltır ve Biorevitalisation yoluyla cildin kalitesini içten dışa iyileştirir.

Genç cilt parlak ve genç göründüğü için gençlerin cildindeki hyaluronik asit miktarı oldukça yüksektir. Ancak nihayetinde “gençlik iksiri” miktarı durdurulamaz bir şekilde azalmaya başlar ve böylece cilt tonları, gerginlik, elastikiyet azalır, canlı görünmeyi bırakır, susuz kalır ve kırışıklıklar oluşur. Doğal biyolojik yaşlanmanın yanı sıra cilt, foto yaşlanmadan da etkilenir, yani cildin soldurulması ve yaşlanması ayrıca UV ışınları tarafından uyarılır.
 

Biorevitalization Klinik Kullanımı Nasıldır?

Bilim adamları, hyaluronik asit enjekte etmenin kolajen sentezini uyardığını ve cildin nemlenmesini sağladığını kanıtladılar. Ayrıca hastanın kendi hyaluronik asit üretimi uyarıldığını buldular. Ayrıca cilt altı lifleri oluşur, bu nedenle cilt dokularında bir kaldırma etkisi yaratır.

Biyorevitalizasyon, güvenli ve hasta için faydalı olması koşuluyla vücudun herhangi bir bölgesinde yapılabilir. Yüzün biorevitalizasyonu, gerekli tedaviye bağlı olarak farklı doku derinliklerinde de gerçekleştirilebilir. İşlemler genellikle yüz, boyun, dekolte (alt boyun çizgisi) veya eller gibi alanlarda gerçekleştirilir.

Vücudun bu bölgeleri genellikle en çok UV ışınlarına maruz kalır ve bu nedenle foto yaşlanma ile ciltte daha hızlı hasar gösterir. Biorevitalizasyon, saç zayıflığı tedavisinde de kullanılabilir. Bölgeye deri içi enjeksiyonlar uygulayarak, bu saç kökleri ve yağ bezleri üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir, trofik süreçleri iyileştirir ve yağ bezlerinin işlevini ve salgılarının bileşimini normalleştirir. Hastalar daha güçlü, daha parlak ve daha ipeksi saçlar sunan bir sonuç bekleyebilirler.

 

Biyorevitalizasyon Uygunluğu Nasıldır?

Biyorevitalizasyon için ideal aday olan hastalar şunları içerir:

 • Cilt elastikiyetinin azalmasından muzdarip olanlar
 • Kuru ve susuz cilde sahip olanlar.
 • Stresli ve yetersiz beslenenler
 • İnce çizgilere sahip olanlar
 • Sigara içenler ve cildinde 'yorgun' görünüme sahip olanlar
 • Tedaviyi diğer estetik prosedürlerle birleştirmek isteyenler
 • Soyma gibi agresif cilt prosedürleri uygulayanlar
 • Sivilce izleri ve çatlakların profilaksisini isteyenler
 • UV sonrası cildi nemlendirmek ve canlandırmak isteyenler
   

Biorevitalizasyon Tedavisi Nasıl Bir Prosedürdür?

İşlem sırasında cilde küçük dozlarda hayvansal olmayan saf hyaluronik asit enjekte edilir. Hyaluronik asit ciltte nemi korur. Bir molekül, dokulardaki nem dengesini koruyarak 200-500 molekül suyu birleştirir. Bu nedenle hyaluronik asidin işlevinin cildi nemlendirerek genç bir görünüm yarattığı açıktır.

İşlemin kendisi, tedavi alanına bağlı olarak yaklaşık 30-60 dakika sürer. İşlem genellikle ağrısızdır. Aşırı duyarlılığı olan hastalara herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için topikal anestezik krem verilebilir. Hastalar, genellikle birkaç saate kadar süren prosedürü takiben küçük bir kızarıklık veya şişlik bekleyebilir. Biorevitalizasyon genellikle 2-3 ayrı prosedürde, her biri arasında yaklaşık bir ay duraklama ile gerçekleştirilir.

Tedavinin doğası, güvenli bir teknikle uzun vadeli sonuçlara izin verir. Tedaviyi takiben bazı hastalar nadiren enjeksiyon yerinde morarma, kızarıklık, küçük nodül oluşumu, küçük kızarıklık veya ödem gibi bazı reaksiyonlar yaşayabilir. Hastalar, biorevitalizasyon yapılan yerlerde birkaç saat boyunca cilde kozmetik ürün uygulamamalı, UV'ye maruz kalmamalı ve tedaviyi takip eden 2 hafta sauna kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca işlemden sonraki 2 gün boyunca Alkol tüketiminden kaçınılmalıdır.
 

Biorevitalization Güvenilir Bir Tedavi midir?

Hyaluronik asit, gözyaşlarında ve cildin hücre içi boşluklarında bulunan, nem seviyelerinin korunmasında ve kolajen üretiminde önemli rol oynayan, cilde yumuşaklık ve elastikiyet veren doğal bir maddedir. Hyaluronik asit bu nedenle gözyaşlarının ve bağ dokusunun ana yapısal unsurudur. Yaşla birlikte bu doğal madde azalır, cildin kırışmasına ve kurumasına neden olur. Bu prosedürü uygulamayı düşünmemesi gereken hastalar arasında hamile veya emziren kadınlar, otoimmün hastalıkları olan hastalar, antibiyotik alan hastalar ve kan pıhtılaşmasını etkileyen ilaçlar, akut bulaşıcı hastalıkları olan hastalar ve lokalize deri enfeksiyonu olan hastalar bulunmaktadır.

 

Whatsapp
Instagram