Randevu ve Talepleriniz İçin

İğneli Lipoliz

Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Liposuction ameliyatlarına göre cerrahi olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha cazip kılmaktadır.

İğneli Lipoliz

Lipoliz İğnesi Nedir?


Lipoliz iğnesi, gerek bayanlarda gerek ise erkeklerde belirli bölgelerin yağlanması sorunlarının aşılması aşamasında kullanılan yöntemlerdir.

Bu yöntem ile deri altına iğne yardımı ile PPC denilen doğal bir maddenin gönderilmesi sağlanır. Soya fasulyesinden elde edilen söz konusu doğal madde yağ yakımını hızlandırarak hastalarda selülit oluşumunu engeller.

Bu uygulamaların yanı sıra aynı zamanda bazı bölgelerde yağ birikiminin daha fazla olması görülür. Söz konusu vücut bölgelerinde yağlanma olayının daha fazla olması nedeni ile bu bölgelere lipoliz iğnesi yöntemi uygulanır.

Erkeklerde bel ve karın bölgesinde kadınlarda bacak, karın ve bel bölgelerinde görülen yağlanma sorunlarının doğal tedavisi aşamasında bu tür yöntemler kullanılır.
 

Lipoliz Nasıl Etki Sağlar?


Lipolizin etkisi aynı zamanda soğuk uygulamalar olarak görülür. Söz konusu uygulamalar ile lipoliz iğnesi uygulanan bölgede bulunan yağ hücrelerinin dondurulması sağlanır.

Dondurma işlemi ile birlikte hastalarda bulunan yağların vücuttan atılması sağlanır. Uygulama aşamasında minimum yüzde yirmi oranında yağ atımı gerçekleşir.

Aynı zamanda ağrısız ve doğal bir yöntem olarak ön plana çıkan bu yöntemin uygulanması aşamasında Dr. Saliha Sönmez Ateş tecrübesinden yararlanabilirsiniz.

Sağlık merkezimiz uygulamaları sayesinde lipoliz etkisinin başarılı bir şekilde ortaya konulması sağlanmış olur. Yıllardan bu yana sağlık alanında başarıları ile ön plana çıkan sağlık merkezimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 

Lipoliz Etki Ne Zaman Başlar? Kaç Seans Gerekir?


İlk seans uygulamasından yaklaşık olarak 15 gün sonra uygulama sonuçlarının görülmesi mümkündür. Bunun yanında ortalama olarak 60 dakika süren seansların 4 ile 6 seans arasında uygulanması gerekir.

İlk işlemden sonra günlük rutin işlere dönebilmek mümkün olur. Bunun yanında uygulama sonrasında vücudun ilgili bölgelerinde kızarmalar ya da morarmalar meydana gelebilir.

Söz konusu uygulamalar ile ortaya çıkan bu tür durumlar geçici olup, işlemlerin tamamlanması ile birlikte ortadan kalkar. Aynı zamanda bu tür hizmetlerin temini aşamasında sağlık merkezimiz sizlere başarılı sağlık hizmetleri sunar.

Siz de yağlanma sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında bu tür hizmetleri tercih ederek bölgesel zayıflama imkânları elde edersiniz.
 

Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?


Vücudun birçok bölgesine uygulanan bin yöntem olan lipoliz iğnesi yöntemi ile vücudun hemen hemen her bölgesinde meydana gelen sorunlar ortadan kalkar. Aynı zamanda bu tür iğne yöntemleri genellikle karın, kalça, bel, bacak kısımları, gıdı gibi vücudun yağ oluşumuna elverişli kısımlarında daha fazla tercih edilir.

Söz konusu yöntemlerin uygulanması aşamasında sağlık merkezleri kişiye özel tedavi yöntemleri uygulayarak daha başarılı hizmetleri temin etmenize imkân tanır. Aynı zamanda söz konusu yöntemler sayesinde hastaların tedavisinde aranan nitelikler sağlanmış olur.

Günümüzde hastaların beklentilerinin karşılanması aşamasında bu yöntemler önemli artılar sağlar. Son zamanlarda sağlık merkezleri arasında bu tür bölgesel zayıflama hizmetlerimiz ile ön plana çıkarız.
 

LİPOLİZ DİĞER YÖNTEMLERDEN FARKI NEDİR?


Bu yöntemin uygulanmasının diğer yöntemlere göre çeşitli artıları bulunur. En başta gelen artıları arasında lipoliz iğnesi yöntemi kullanılırken lokal ya da genel anestezi ihtiyacı olmamasıdır.

Bunun yanında söz konusu uygulamalar sayesinde hastalarda meydana gelen önemli bir yan etkinin bulunmaması da artıları arasında yer alır. İşlemin tamamlanması ile birlikte hastalar günlük işlerine devam edebilirler.

İşlemlerin tamamlanması ile birlikte hastalarda yağ yakımının 4 ile 6 hafta sonrasında belirgin bir şekilde artış göstermesi ile hastaların tedavisinde olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Aynı zamanda söz konusu uygulamalar konusunda hizmet almak için sağlık merkezimizi tercih edebilirsiniz.
 

ACI VEYA AĞRI HİSSEDİLİR Mİ?

Soğuk bir uygulama olması ve aynı zamanda mikro iğneleme yöntemi ile ortaya konulması nedeni ile lipoliz iğnesi yönteminin ağrısız ve acısız olduğu ifade edilir.

Bu yöntemin uygulanması aşamasında işlem sonrasında küçük kızarıklıklar ortaya çıksa da söz konusu durumların zamanla ortadan kalkması mümkün olur. Bu tür işlemlerin uygulanması ile birlikte hastaların tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanması sağlanır.

Son zamanlarda bu yöntemin artan talep görmesinin altında ağrısız olması ve basit olması yatar. Hastalar cerrahi bir işleme tabii olmadan ve aynı zamanda acı hissetmeden kolay bir şekilde yağlanma sorunlarından kurtulurlar. Sağlık merkezimiz hastaların bu tür beklentilerinin karşılanması aşamasında hizmet verir.
 

HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MI?

Diğer yöntemlerin aksine bu yöntemin hastaların tedavisi aşamasında bir yan etkisi bulunmaz. Aynı zamanda emboli yapma ya da karaciğere zarar verme gibi etkileri bulunmaz.

Lipoliz iğnesi yönteminin uygulanması öncesinde herhangi bir tahlil yaptırmaya gerek duyulmaz. Söz konusu basitliklerden dolayı birçok insanın bu tür tedavileri tercih etmesi olasıdır. Aynı zamanda uygulamanın gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların tedavisinde ağrısız yöntemler ön plana çıkar.

Bölgesel zayıflama ihtiyaçları olan ve kolay bir şekilde fazla yağlarından kurtulmak isteyen hastalar yan etkisi olmaması ve basit bir işlem olması nedeni ile bu yöntemi tercih ederler. Söz konusu işlemin uygulandığı sağlık merkezleri arasından müşteri memnuniyeti ve tecrübe olarak ön plana çıkarız.
 

LİPOLİZ HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIR?

Çeşitli bölgelerde ortaya çıkan yağlanma sorunlarının ortadan kaldırılmasında bu yöntem kullanılır. Aynı zamanda doğum sonrası ortaya çıkan yağlanma ve karın bölgesi sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında da tercih edilir. Lipoliz iğnesi bunların dışında gözaltı bölgelerinde ortaya çıkan sarkma sorunlarının ortadan kaldırılmasında tercih edilir.

Tercih edilen yöntemler olarak aynı zamanda basen bölgesinde ortaya çıkan selülit sorunlarının giderilmesi aşamasında kullanılır.

Sonuç olarak hastaların genel yağlanma sorunlarının ve belirli bölgelerde meydana gelen yağlanma sorunlarının ortadan kaldırılması aşamasında ön plana çıkar. Bu sağlık yöntemini sağlık merkezimizde Dr. Saliha Sönmez Ateş tecrübesi ile edinebilirsiniz.
 

TEDAVİ KALICI MIDIR? TEKRAR AYNI PROBLEMİ YAŞAR MIYIM?

İşlem sonrasında kişinin beslenmesine dikkat etmesi ve aynı zamanda spor egzersizlerinin sağlanması ile birlikte lipoliz iğnesi yönteminin kalıcı olması mümkün olur.

İşlemin uygulanmasını takip eden 15 günlük dönem içerisinde hastalarda etkilerinin ortaya çıkması mümkün olur. Aynı zamanda kalıcı etkilerinin 90 gün sürmesi beklenir.

Söz konusu etkilerin ortaya çıkması ile birlikte hastalarda kilo verme ve yağlardan kurtulma sağlanmış olur. Kalıcı bir etki için aynı zamanda kişinin beslenme ve aktivite alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekir.

Son zamanlarda uygulamaların ön plana çıkması ile birlikte birçok sağlık merkezinde tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemi sağlık merkezimiz güvencesi ile temin edebilirsini

Whatsapp
Instagram