Randevu ve Talepleriniz İçin

Jawline

Çene dolgusu olarak da bilinen Jawline Dolgu; çene kıvrımlarının daha belirgin hale getirilmesi, görünümün iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Kadinlarda daha kadınsı ve doğal, erkeklerde daha erkeksi ve doğal bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

Jawline

Çene dolgusu olarak da bilinen Jawline Dolgu; çene kıvrımlarının daha belirgin hale getirilmesi, görünümün iyileştirilmesi amacıyla uygulanır. Kadinlarda daha kadınsı ve doğal, erkeklerde daha erkeksi ve doğal bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Öncelikle Jawline ne demek sorusuna yanıt verelim. Jawline; ingilizce'de; çenedeki sert çizgiye verilen isimdir. Sıklıkla hastalar çenelerinin belirgin olmamasından, yüz hatlarının yuvarlak oluşundan ve bu görünümden memnun olmadıkları yönünde bizlere başvuruda bulunuyorlar. Jawline çene dolgusu da tam bu noktada bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmıştır. Çeneden kulak kısmına doğru giden net bir çizgi, günümüz estetik anlayışında öne çıkmış. Çene hattı dolgusu, çene hattını keskinleştirme gibi fikirler Antik Mısır dönemindeki figürlerin keskin çene hatları, dolgun dudakları ve yanakları gibi ayrıntılardan ilhamla geliştirilmiştir.


Daha Çekici Bir Görünüm

Bu uygulama için doğru adaylar sadece yaşa bağlı olarak çene kemiklerinde kayıp yaşayan, dolayısıyla da gıdılarında, boyunlarında elastikiyet kaybı meydana gelmiş hastalar değil. Bazı kişilerde yapısal olarak çene hattı net ve olması gerektiği kadar keskin değildir. Bunlar da jawline dolgusundan fayda sağlayacak hasta grubundadır ve bu dolgu ile çok daha çekici bir görünüme kavuşabilirler.   
Çene hattı uygulamaları sadece kadınlar değil erkeklerin de önemsediği bir bölge. Bu tekniği erkekte kullandığımızda, bazı yerlere daha fazla bazı yerlere daha az uygulayarak daha maskülen bir ifade yakalayabiliyoruz. Aynı ürünü kadında uyguladığınızda ise daha feminen bir sonuç alabiliyoruz. Yani aynı materyal erkeğe daha maskülen, kadına ise daha feminen bir görünüm kazandırıyor.   
İyi bir konturun ve feminenliğin kadının yüzündeki göstergesi; içeri doğru yanaklar ve dışarı doğru elmacık kemikleridir. Bir yüzü altın orana yaklaştırmak için ölçülebilir şekilde müdahale edebildiğimiz tek bölge çene. Eğer yüz altın orana yakın değilse gereken açıyı belirleyip çeneye işlem yapabiliyoruz ve bu da bizi mükemmel orana yakınlaştırıyor.

 

Çenehattı (Jawline) Dolgu Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilmelidir?


Çenehattı (jawline) dolgu uygulamaları kadın ve erkeklerde farklı yapılmalıdır. Çünkü kadın ve erkeklerin çenehattı (jawline) yapısı birbirinden farklıdır. Erkeklerde belirgin ve köşeli bir çenehattı vardır. Ancak kadınlarda çene hattı  
daha yumuşak geçişlidir, hatlar daha yuvarlaktır, erkeklerdeki gibi keskin değildir.
 

Çene ve Çenehattı (jawline) dolgu uygulamalarında hangi dolgular uygulanır?

Çene ve Çenehattı (jawline) bölgesine hyaluronik asit dolgular uygulanabilir. Özellikle lifting özelliği yüksek hyaluronik asit dolgular kullanılmalıdır.

Çene ve Çenehattına (jawline) uygulanan hyaluronic asit dolguların etki süresi kişden kişiye değişmekle birlikte 8-18 ay kadardır.

Çenehattına (jawline) yarıkalıcı dolgular (Radiesse veya Ellanse) da uygulanabilir. Bu dolguların kalıcılık süreleri kişiden kişiye değişmekle birlikte 12-24 ay arasındadır.

Whatsapp
Instagram