Randevu ve Talepleriniz İçin

Russian Lips

Dudaklarımız yüzümüzün en hareketli ve en çok kullanılan bölgesidir. Yüzümüz için burnumuz kadar dudaklarımızın da önemi büyüktür. Konuşurken, gülerken, mimik yaparken dudaklarımızı oldukça fazla kullanırız. Günümüzde dolgun görünen dudaklar kadınlar tarafından daha feminen kabul edilmektedir. Özellikle ince dudak yapısına sahip kişiler için bu durum oldukça sorun yaratmaya başlamıştır. Bu noktada ise devreye Russian lips dudak dolgusu girmektedir.

Russian Lips

Russian Lips Dudak Dolgusu Nedir?

Kadınların yaş alması, çevresel faktörler hatta tükettiğimiz yiyecek ve içeceklere bağlı olarak dudaklarda zamanla bir volüm kaybı yaşanabilmektedir. Sosyal medya ve dijitalleşmenin kişiler üzerinde yarattığı güzellik olgusu insanları ameliyatsız estetik yöntemlerini araştırmaya yöneltmiştir. Bu durumu sadece sosyal medya üzerinden değerlendirmek yanlış olabilir. Çünkü kadınlar kendilerini güzel ve iyi hissetmenin yanı sıra dudaklarının kendi istedikleri görüntünün dışında kalması sebebiyle de dolgu işlemine başvurabilir. Günümüzde teknoloji sektörü gibi güzellik sektörü de son derece başarılı gelişimler göstermektedir. Artık ameliyat yapılmadan, anestezi verilmeden dudaklara dolgu yapılabilmektedir. Bu teknikler içinde adını en sık duyduğumuz dudak dolgusundan sizlere bahsedeceğiz.

Russian lips tekniğini normal klasik dudak dolgularından ayıran özelliği dudaklarınızın çerçevesini belirginleştirmemesidir. Bu uygulama diğer dolgu işlemleri gibi uzman kişilerce uygulanmalıdır. Russian lips dudak dolgusu bir dudak dolgu uygulamasının ismine aittir. İşlem yapılırken kalıcı dolgu malzemesi kullanılmamaktadır. Russian lips herkeste farklılık gösterir. Bunun sebebi her kişinin dudağının bir olmamasıdır. Bu teknikle dudaklar doğal ve dolgun bir görünüme sahip olur.
 

Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  • Russian lips dudak dolgusu işlemleri yapılırken bölgesel hissizlik oluşturulur. Böylece acı hissi yok denecek kadar az bir seviyeye iner.
  • Kullanılan dolgu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur.
  • Bu işlem yapılırken uygulanacak dolgunun miktarı azar azar ve danışanın dudağının şekline göre verilir.
  • Dudağa anestezik krem sürülür ve dudak kısa sürede uyuşturulur.
  • İnceltilmiş kıl iğneler yardımıyla dolgular dudağa enjekte edilir. Bu işlem 15-20 dakika sürmektedir.
  • Dolgu işleminde dolgular dudağa dikey olarak verilmektedir. Bu şekilde üst dudağınız ve alt dudağınızın hattı çizilmiş gibi dışarı doğru kıvrılır.
  • Teknik doğru uygulandığı takdirde dudaklarınız hacim kazanır. Bir genişleme ya da ördek dudağı şekli olma durumu söz konusu değildir.


Russian Lips Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Russian lips dudak dolgusunun kalıcılığı için net bir süre söylemek doğru olmaz. Bunun nedeni de böyle işlemlerde kalıcılık, kişinin cilt tipine ve yaşına bağlı olarak farklılık göstermesinden kaynaklıdır. Normal cilt tipine göre işlemin kalıcılığı  15 ila 22 ay arasında değişebilir. Ancak kesin bir süre söylemek imkansızdır.
 

Russian Lips Dudak Dolgusu Her Dudağa Uygundur

Herkesin dudak yapısı kendine özgüdür. Kimi kişilerin dudakları ince iken kimisinin kalın olabilir. Bu noktada dudak dolgusunu uygulayacak uzmana çok iş düşmektedir. İşlem öncesi dudağınız uzman tarafından incelenir. Bu işlemi daha önce dudağında hiç dolgu bulunmayan kişilerin yaptırması daha sağlıklıdır. Russian lips tekniği her dudak tipi için uygundur. Uzman bu tekniği uygulamadan önce dudağınız için gerekli alanların planlamasını yapar ve gerekirse dudağınızda işaretlemeler yapıp işleme öyle başlar.
 

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan işlemler cerrahi olmadığı için dikkat etmeniz gereken bir şey yoktur. Fakat Russian lips dolgu işleminden sonra daha az şişlik ve ödem olmasını istiyorsanız işlemden 10 gün önce kan sulandıracak şeyleri tüketmeyi bırakabilirsiniz.
 

Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?

Russian lips tekniği hekimler tarafından uygulanan bir tekniktir. Her işlemde olduğu gibi bu işlemi de işinde uzmanlaşmış tecrübeli kişilerin yapması gerekmektedir. Çoğunlukla dermatologlar ya da plastik cerrahlar bu işlemi gerçekleştirmektedir. Bu dolguyu yapacak olan doktorun, yüz anatomisine, kas yapısına ve bu kasların nerede başlayıp bittiğini iyi şekilde bilmesi gerekmektedir. Böylece yapılacak olan uygulamada tam bir başarıya ulaşılmış olur. Bu noktada işlemi yaptıracak kişiye de iş düşmektedir. Seçeceği uzmanı iyi araştırmalı gerekirse soru sorup detaylı bilgi almalıdır. Kafanızda en ufak bir soru işareti olduğu takdirde yeni bir uzman bulabilirsiniz. Bu işlem sizin sağlığınız açısından hiçbir şekilde tecrübesiz kimseler tarafından yapılmamalıdır.


 

Whatsapp
Instagram