Randevu ve Talepleriniz İçin

Şakak Dolgusu

Şakaklar yaşlanmanın ilk başladığı ve gözden kaçırılabilen yüz bölgelerindendir. Şakak bölgesi, periorbital bölgenin lateralindeki alandır. Yaşlanma sürecinde hepimiz şakaklarımızdan hacim kaybediyoruz.

Şakak Dolgusu

Yaşlanma ile birlikte kemik dokuda kayıp, kas tonusunda ve hacminde azalma, yağ dokuda erime ve ciltte incelme oluşarak şakak bölgesinde çökük görünüme neden olur. Şakaklarda çökme ile birlikte yüzün üst kısmı gözle görülür bir şekilde daralır, çukurun ön sınırını oluşturan göz dış kemiği daha belirgin bir hale gelir, kaşlar ön plana çıkar ve şakak kaşın dış 1/3 kısmını desteklediği için kaş lateralinde düşme oluşur, üst göz kapağında yandan sarkma meydana gelir. Zamanla çöken şakaklara yapılacak dolgu ile genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkündür.

ŞAKAK DOLGUSU İLE NEYİ HEDEFLERİZ?

Zamanla şakaklarda oluşan çökme, yüz simetrisini bozar ve yüze sağlıksız bir görünüm verir. İşte bu alana yapılacak dolgudaki amaç şakak bölgesindeki hacim kaybını yerine koymaktır. Böylece yüzdeki kemiksi görünüm yok olur. Şakak çukuru ile elmacık arasındaki devamlılık sağlanır. Kaş lateralindeki ve üst göz kapağı lateralindeki sarkma toparlar. Yüze oval bir börünüm kazandırılır. Çünkü ideal yüz görünümünde şakaklar dolgun ve geniş, çene ise ince ve yeterli sivriliktedir.

ŞAKAK DOLGUSU KİMLERE UYGULANIR?

Şakaklarının kişiyi olduğunuzdan daha yaşlı gösterdiğini düşünen herkes şakak dolgusundan faydalanabilir.

ŞAKAK DOLGUSU KİMLERE YAPILMAZ?

• Hamile ve emziren kadınlara
• Kanamayı artıran/ Pıhtılaşma bozukluğu yaratan hastalığı olanlara
• Aktif otoimmun hastalığı olanlara
• Dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere dolgu uygulaması yapılmaması gerekir.

ŞAKAK DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Şakakları yeniden şekillendirmek ve eski hacmini geri kazandırmak için dermal dolgu enjeksiyonlarından faydalanılır. Şakak dolgusu genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik etkili krem sürülür. 10-15 dakika bekletildikten antiseptik solüsyonla dezenfekte edilip işleme geçilir. Uygulama yapılacak olan alanlara uygun dozlarda dolgu malzemesi ince bir iğne ile dik ve direkt olarak enjekte edilir. İşlem ortalama 15-30 dakika sürer. Şakağa yapılan uygulamanın en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

ŞAKAK DOLGUSUNUN KALICILIĞI NE KADARDIR?

Şakak dolgusunun kalıcılığı genellikle 12-15 aydır ve şakak bölgesi hareketli bir bölge olmadığından ve dolgu maddesi derin plana uygulandığından bu süre daha da uzayabilir. Dolgunun kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesine ve kişisel özelliklere göre de değişmektedir. Şakak dolgusunda genellikle hyaluronik asit içeren ince yapıda dolgular tercih edilmektedir. Tekrarlanabilir bir uygulamadır.

OLASI YAN ETKİLER NELERDİR?

Ekimoz (morluk), gerginlik -dolgunluk hissi, baş ağrısı, yüzeysel damarların görünür hale gelmesi oluşabilecek yan etkilerdir. Genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolurlar.

 

Diğer Yazılar

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız olarak uygulanan popüler estetik uygulamalar arasında olan yanak dolgusu, daha belirgin yüz hatları oluşturmak ve etkileyici bir görünüm elde etmek için uygulanır.

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu

Şakaklar yaşlanmanın ilk başladığı ve gözden kaçırılabilen yüz bölgelerindendir. Şakak bölgesi, periorbital bölgenin lateralindeki alandır. Yaşlanma sürecinde hepimiz şakaklarımızdan hacim kaybediyoruz.

Jaw Line Dolgu

Jaw Line Dolgu

Jawline dolgusu; Çene bölgesine uygulanan ve çenenin köşe kısmından başlamak üzere çene ucuna kadar olan yüz hattının belirginleşmesi için yapılan dolgudur.

Whatsapp
Instagram