Randevu ve Talepleriniz İçin

Yanak Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız olarak uygulanan popüler estetik uygulamalar arasında olan yanak dolgusu, daha belirgin yüz hatları oluşturmak ve etkileyici bir görünüm elde etmek için uygulanır.

Yanak Dolgusu Nedir?

Ameliyatsız olarak uygulanan popüler estetik uygulamalar arasında olan yanak dolgusu, daha belirgin yüz hatları oluşturmak ve etkileyici bir görünüm elde etmek için uygulanır.

Özellikle elmacık kemikleri bölgesinin daha dolgun ve formda görünmesi için yapılan pratik uygulamalardan biridir. Yanak dolgusu uygulaması, simetri bozukluklarının giderilmesi için de uygulanır.
 

KİMLER YANAK DOLGUSU YAPTIRABİLİR?

18 yaş itibariyle yanak dolgusu yaptırmak mümkündür. Genetik olarak elmacık bölgesi daha düz ve zayıf olan veya çok kilo alıp vermeye bağlı bu bölgede hacim kaybı yaşayan kişiler, yine yaşla beraber elmacık kemiği bölgesinde hacim kaybı ve buna bağlı sarkma problemi yaşayan herkes için uygulanabilir. Yanak dolgusu, pek çok kişi için, pek çok farklı sebeple gerekli olabilir. Gözaltı çukuru problemi ile gelen hastalarda eğer yanak bölgesinde hacim kaybı varsa öncelikle bu bölgenin hacminin yerine konulması önerilir. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu hem o bölgede bir dolgunluk yaratır. Hem de yüzde lifting etkisi ile bir toparlanma sağlar.

KİMLER YANAK DOLGUSU YAPTIRAMAZ?

• Hamile ve emziren kadınlara,

• Kanamayı artıran hastalığı olanlara,

• Aktif otoimmun hastalığı olanlara,

• Aktif herpes virüs enfeksiyonu geçirenlere, sık uçuk geçiren kişilerin bu konuda doktorunu bilgilendirmesi gerekir,

• Dolgu maddesine karşı aşırı duyarlılığı olan kişilere dolgu uygulaması yapılmaması gerekir.

YANAK DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

Yanak dolgusu genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülerek 15-20 dakika bekletildikten antiseptik solüsyonla dezenfekte edilip işleme geçilir. Yanakta uygulama yapılacak olan alanlara uygun dozlarda dolgu malzemesi deri altına genellikle kemik üstü plana enjekte edilir. Uygulanacak doz yüzde arzu edilen hacme ve oluşan hacim kaybına göre değişir. Dolgu uygulaması hacim eksikliği yerine konulur, yanaklara lifting (yukarıya doğru kaldırıcı) etiki sağlanır. Lifting etkisi hem çene hattında hem nazolaial alanda gözlemlenebilir. İşlem ortalama 15-20 dakika sürer. Yanak dolgusunun en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

Diğer Yazılar

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Günümüzde yeni teknolojilerin gelişmesi ameliyatsız girişimleri daha ön plana çıkarmıştır. Bunlar içinde en çok merak edilenlerden birisi de giderek daha popüler hale gelen ameliyatsız burun estetiği veya burun dolgusu uygulamasıdır.

Jaw Line Dolgu

Jaw Line Dolgu

Jawline dolgusu; Çene bölgesine uygulanan ve çenenin köşe kısmından başlamak üzere çene ucuna kadar olan yüz hattının belirginleşmesi için yapılan dolgudur.

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Yüzümüze baktığımızda ilk dikkatimizi çeken yerler gözlerimizdir, aynı zamanda yaşlanma izlerinin de en çabuk görüldüğü bölge göz çevresidir. Göz çevresi yapısı itibariyle yüzümüzün en ince ve hassas deri yapısına sahiptir.

Whatsapp
Instagram